Perşembe, 25 Şubat 2021

Profesyonel futbol liglerinden sonra Amatör liglerde de heyecan bu hafta başlıyor. Afyonkarahisar Süper Amatör Ligi, Birinci Amatör Lig ve U15 ile U17’ler liginde Cumartesi ve Pazar günü ilk hafta maçları oynanacak.

2018-2019 Sezonu Afyonkarahisar Süper Amatör Lig karşılaşmaları bu sezon Salar Belediyespor, Emirdağspor, Döğer Belediyespor, İscehisarspor, Şuhut Belediye Hisarspor, Bolvadin Belediyespor, Kumartaşspor, Demirspor, Dinar Belediyespor, Susuz Belediyespor, Kayıhan Belediyespor ve Çobanlar Belediyespor arasında oynanacak. Çift devreli lig usulüne göre deplasmanlı olarak yapılacak karşılaşmalar sonunda şampiyon olan takım doğrudan Bölgesel Amatör Lig’e katılmaya hak kazanacak. BAL’daki temsilcimiz Sandıklıspor’un şampiyon olması veya ligden düşmesi durumunda ise Süper Amatör Lig’i ikinci sırada tamamlayan takım da Bölgesel Amatör Lig’e terfi edecek. Sezon sonunda son iki sırayı alan takımlar Birinci Amatör Lig’e düşecekler.

Afyonkarahisar Süper Amatör Ligi’nde yeni sezonun açılış maçı 13 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 15.30’da Kayıhan Belediyespor ile Çobanlar Belediyespor arasında oynanacak. Şuhut Belediye Hisarspor

BİRİNCİ AMATÖR LİG 3 GRUPTA OYNANACAK

Birinci Amatör Lig’de de ilk hafta karşılaşmaları bu hafta oynanacak olan 8 maç ile başlayacak. Üç grupta oynanacak Birinci Amatör Lig’in A ve B gruplarında 6’şar takım, C grubunda ise 5 takım mücadele edecek.

Bu arada Karşıyaka’nın ligden çekilmesi üzerine 5 takımın katılımıyla düzenlenen U17’ler Ligi’nin ilk haftasında Emirdağspor-Dinar Belediyespor ve Demirspor-Bolvadin Belediyespor maçları oynanırken, dört takımın katıldığı U15’ler Ligi’nin ilk haftasında Sandıklıspor ile Çağlayan Belediyespor karşı karşıya gelecek.

Kaynak: http://www.gazete3.com.tr/haber/61/amatorlerde-geri-sayim-basladi-h_87383.html

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sektörel Haberler

Ziyaretçiler

218 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi