Perşembe, 25 Şubat 2021

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Balçıkhisar köyünde cihan dede cem evi ibadete açıldı. Açılışta çeşitli katılımcılar tarafından konuşma yapıldı. Konuşmaların tümünde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Balçıkhisar Cihan Dede Kültür Merkezi tarafından hizmete açılan Cihan Dede Cem Evinin açılışına Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ahmet Toptaş,CHP Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar il Başkanı Yalçın Görgöz, Merkez ilçe başkanı Dr.Kemal Demirkırkan, civar köyden ve şehir dışından çok sayıda vatandaşlar katıldı.

“Kardeşçe yaşıyoruz”

Açılış konuşmasını yapan Balçıkhisar Cihan Dede Kültür Merkezi derneği başkanı Mehmet Alakuzu Balçıkhisar köyünde yıllardır sunni alevi vatandaşlar olarak kardeşçe yaşadıklarını ifade etti. Başkan Alkakuzu: “2010 yılında başlamış olduğumuz çalışmalar sonunda meyvesini verdi. Biz Balçıkhisar’da kardeşlik ve dostluk içinde yaşıyoruz ve bu hayat boyu böyle devam edecek. Cem evi çalışmalarında bizlere maddi ve manevi destek olan herkese teşekkür ederim.”dedi. Cihan Dede Cem Evi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sektörel Haberler

Ziyaretçiler

205 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi