Perşembe, 25 Şubat 2021

Facebook yaptığı açıklamalarda Sayfalar’a büyük bir güncelleme geleceğini duyurdu. Mobilde hem görsel, hemde yerleşimde değişilikler hem de özelliklerde türlü iyileştirmelerin olduğu planları içerisinde. Özellikle küçük işletmeler için ciddi bir önem taşıyan Facebook Sayfalar, sonraki güncellemelerde işletme sahiplerinin ve takipçilerinin işini kolaylaştıracak çözümler getiriyor.

Kullanıcı Dostu Yeni kolaylıklar Geliyor

Facebook her işletmenin ihtiyacına göre çok çeşitli iyileştirmeleri müjdeliyor. Bunların başındaysa Rezervasyon özelliği ilk sırada. Facebook Sayfalarının bu yeni özelliği ile bir kuaför kendi sayfasında randevu alabilecek, öte yandan bir restoranda rezervasyon alabilecek. İşletmeler başka bir kritik yapıya, farklı bir altyapıda olan hizmete ya da bir hizmete bağlı kalmadan doğrudan Facebook Sayfalar üzerinden yapabilecek, iki taraf içinde oldukça kolaylık getiren bir özellik sunucaktır.

Sayfalarda dikatimizi çeken bir diğer özellik ise Değerlendirmeler ve Tavsiyelerin daha da önem kazanır hale gelmesi. Sayfalar’da öne çıkan biroözellik olan Tavsiyeler kısmında kullanıcıların daha fazla detay içeren yorumlar yapması isteniyor. Tavsiye yazarken en düşük karakter sayısı ile “çok iyi” “süper” “kötü “hiç beğenmedim” gibi yetersiz yorumlar ortadan kalkacak. Yazılması gerek tavsiye için minimum 25 karakteri yazacağınız bir cümle gerekecek. Gerek tavsiyeleri okuyacak olan kullanıcılar, gerekse işletmeler için oldukça iyi bir güncelleme olacağı malum.

Diğer yenilik ise artık Facebook Sayfalar’dan doğrudan tüm dünyada iş başvurusu yapılabilecek. Yakın geçmişten bu yana çeşitli pazarlarda test edilen bu özellik belli ki başarı elde etmiş ve tüm dünyada işletmelerin ve iş başvurusu yapan kişilerin kullanımına açıldı.

Facebook Sayfalar’a büyük güncelleme geliyor

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sektörel Haberler

Ziyaretçiler

219 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi